• Základní informace
 • Registrace
 • Program
 • Publikace
 • Účastníci
 • Sponzoři
 • Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s Mezinárodní společností pro elektrochemii (ISE) si Vás dovolují pozvat na

  23. mezinárodní konferenci
  Moderní baterie, akumulátory a palivové články [ABAF 23]

  21. - 24. srpna 2022
  Vysoké učení technické v Brně
  Technická 12, Brno
  Česká republika

  Doprava do Brna

  Brno má vlastní malé letiště, ale létá tam jen několik letů denně ze specifických destinací (viz vlastní stránky letiště), provozovaných zejména společností RyanAir. Nejjednodušší a nejrychlejší spojení do Brna je přes letiště v Praze (Česká republika) nebo ve Vídni (Rakousko), případně v Bratislavě (Slovensko). Ze všech tří letišť existují pohodlné způsoby dopravy do Brna, které trvají od 2:30 hodin (z Vídně) do 3:30 hodin (z Prahy).


  Doprava z Prahy

  Vzdálenost mezi hlavním městem Prahou a Brnem je 200 km a města jsou spojena dálnicí D1. Jezdí mezi nimi velké množství vlakových a autobusových spojů.

  Jízda vlakem z pražského "Hlavního nádraží" do Brna trvá 2:30 hodin a je obsluhována dvěma společnostmi: národním dopravcem Českými dráhami (kolem 30 vlaků denně) a soukromou RegioJet (kolem 10 vlaků denně).

  Jízda autobusem z pražského autobusového nádraží "Florenc" do Brna trvá také 2:30 hodin a většinu autobusů provozují dvě soukromé společnosti, RegioJet (kolem 10 autobusů denně) a FlixBus (kolem 10 autobusů denně).

  Co se týká dopravy z letiště na Hlavní nádraží a na autobusové nádraží Florenc, mohou cestující využít spojení autobusem Airport Express, použít pražskou hromadnou dopravu nejdříve autobusem a pak metrem, taxislužbu (např. AAA Taxi Praha, tel. +420 222 333 222) nebo společnost Uber. Každá z těchto možnosti zabere asi 40-60 minut.


  Doprava z Vídně (Rakousko)

  Vzdálenost mezi Vídní a Brnem je 135 km a protože jsou obě země v EU Schengenském prostoru, nejsou na cestě žádné pravidelné hraniční kontroly. Nejjednodušší spojení do Brna je autobusy, které jezdí přímo z Vídeňského letiště "Schwechat" do centra Brna za 2:30 hodiny. Autobusy jsou provozovány společnostmi RegioJet (4 autobusy denně) a FlixBus (autobusy do Brna převážně z centra města). Jízda vlakem z vídeňského nádraží do Brna trvá jen 1:30 hodiny a je provozována Českými dráhami (kolem 15 vlaků denně) a společností RegioJet (3 vlaky denně), ale cestující se napřed musí dopravit lokálním vlakem z vídeňského letiště na hlavní nádraží (15 minutová jízda).


  Doprava z Bratislavy (Slovensko)

  Vzdálenost mezi Bratislavou a Brnem je 130 km, města jsou spojena dálnicí a po cestě také nejsou žádné hraniční kontroly. Jízda autobusem trvá 1:45 hodiny a je opět provozována společnostmi FlixBus (4 autobusy denně) a RegioJet (2 autobusy denně). Jízda vlakem trvá jen 1:20 hodiny a je zase provozována Českými dráhami (kolem 15 vlaků denně) a společností RegioJet (3 vlaky denně). V obou případech se musí cestující napřed dopravit z letiště do centra Bratislavskou MHD - autobusem číslo 61 (25 minutová jízda), taxislužbou (např. Fun Taxi) nebo společností Uber.


  Doprava v Brně

  Městská hromadná doprava v Brně zahrnuje tramvaje, autobusy a trolejbusy a je v provozu 24 hodin denně. Krátká jízda (do 15 minut) stojí 20 Kč, dlouhá jízda (do 90 minut) stojí 27 CZK. Cestující si musí zakoupit lístek na MHD v automatu nebo kiosku ještě před nástupem do vozidla a jsou povinni jej označit ihned po nástupu.

  Cestující, kteří přijedou do Brna autobusem (na autobusové nádraží "Grand") nebo vlakem (na Hlavní nádraží) mohou jet tramvají číslo 1 ze zastávky "Brno Hlavní nádraží" (směr Řečkovice), vystoupit po 2 zastávkách na zastávce "Moravské náměstí", přes park dojít na "Kounicovu" a pak k hotelu Continental (400 m), nebo vystoupit až po 3 zastávkách na zastávce "Antonínská", vydat se touto ulicí vzhůru a dojít k budově rektorátu, kde se obvykle konference koná (300 m).

  Společnost Uber v Brně nefunguje, tak mohou cestující použít taxislužbu (např. City Taxi Brno, tel. +420 777 014 004). Krátká jízda z autobusového nádraží "Grand" (kam přijíždí většina autobusů RegioJetu a FlixBusu) k budově konference / hotelu Continental je jen 1.1 km dlouhá a měla by stát asi 100-150 Kč. Když cestující nezavolá taxislužbu telefonem, ale nastoupí do vozu Taxi někde na ulici, může být cena mnohem vyšší.