• Základní informace
 • Registrace
 • Program
 • Publikace
 • Účastníci
 • Sponzoři
 • Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s Mezinárodní společností pro elektrochemii (ISE) si Vás dovolují pozvat na

  23. mezinárodní konferenci
  Moderní baterie, akumulátory a palivové články [ABAF 23]

  21. - 24. srpna 2022
  Vysoké učení technické v Brně
  Technická 12, Brno
  Česká republika

  Doprava do Brna

  Brno má vlastní malé letiště, ale létá tam jen několik letů denně z letně dovolenkových destinací (viz vlastní stránky letiště), provozovaných zejména společnostmi RyanAir a SmartWings. Nejjednodušší a nejrychlejší spojení do Brna je přes letiště v Praze (Česká republika) nebo ve Vídni (Rakousko), případně v Bratislavě (Slovensko). Ze všech tří letišť existují pohodlné způsoby dopravy do Brna, které trvají od 2:30 hodin (z Vídně) do 3:30 hodin (z Prahy).


  Doprava z Prahy

  Vzdálenost mezi hlavním městem Prahou a Brnem je 200 km a města jsou spojena dálnicí D1. Jezdí mezi nimi velké množství vlakových a autobusových spojů.

  Jízda vlakem z pražského "Hlavního nádraží" do Brna trvá 2:30 hodin (3:00 až 3:30 během železniční rekonstrukce v létě 2022) a je obsluhována dvěma společnostmi: národním dopravcem Českými dráhami (kolem 30 vlaků denně) a soukromou RegioJet (kolem 10 vlaků denně).

  Jízda autobusem z pražského autobusového nádraží "Florenc" do Brna trvá také 2:30 hodin a většinu autobusů provozují dvě soukromé společnosti, RegioJet (kolem 10 autobusů denně) a FlixBus (kolem 10 autobusů denně).

  Co se týká dopravy z letiště na Hlavní nádraží a na autobusové nádraží Florenc, mohou cestující využít spojení autobusem Airport Express, použít pražskou hromadnou dopravu nejdříve autobusem a pak metrem, taxislužbu (např. AAA Taxi Praha, tel. +420 222 333 222) nebo společnost Uber. Každá z těchto možnosti zabere asi 40-60 minut.


  Doprava z Vídně (Rakousko)

  Vzdálenost mezi Vídní a Brnem je 135 km a protože jsou obě země v EU Schengenském prostoru, nejsou na cestě žádné pravidelné hraniční kontroly. Nejjednodušší spojení do Brna je autobusy, které jezdí přímo z Vídeňského letiště "Schwechat" do centra Brna za 2:30 hodiny. Autobusy jsou provozovány společnostmi RegioJet (6 autobusů denně) a FlixBus (5 autobusů denně). Jízda vlakem z vídeňského nádraží do Brna trvá jen 1:30 hodiny a je provozována Českými dráhami (kolem 15 vlaků denně) a společností RegioJet (3 vlaky denně), ale cestující se napřed musí dopravit lokálním vlakem z vídeňského letiště na hlavní nádraží (15 minutová jízda). Některé vlaky odjíždějí přímo z vídeňského letiště.


  Doprava z Bratislavy (Slovensko)

  Vzdálenost mezi Bratislavou a Brnem je 130 km, města jsou spojena dálnicí a po cestě také nejsou žádné hraniční kontroly. Jízda autobusem trvá 1:45 hodiny a je opět provozována společnostmi FlixBus (10 autobusů denně) a RegioJet (2 autobusy denně). Jízda vlakem trvá jen 1:30 hodiny a je zase provozována Českými dráhami (kolem 15 vlaků denně) a společností RegioJet (3 vlaky denně). V obou případech se musí cestující napřed dopravit z letiště do centra Bratislavskou MHD - autobusem číslo 61 (25 minutová jízda), taxislužbou (např. Fun Taxi) nebo společností Uber.


  Doprava v Brně

  Městská hromadná doprava v Brně zahrnuje tramvaje, autobusy a trolejbusy a je v provozu 24 hodin denně. Krátká jízda (do 15 minut) stojí 20 Kč, dlouhá jízda (do 90 minut) stojí 27 CZK. Cestující si musí zakoupit lístek na MHD v automatu nebo kiosku ještě před nástupem do vozidla a jsou povinni jej označit ihned po nástupu.

  Cestující, kteří přijedou do Brna autobusem (na autobusové nádraží "Grand") nebo vlakem (na Hlavní nádraží) mohou jet tramvají číslo 1 ze zastávky "Brno Hlavní nádraží" (směr Řečkovice), vystoupit po 2 zastávkách na zastávce "Moravské náměstí", přes park dojít na "Kounicovu" a pak k hotelu Continental (400 m).

  Další možnosti dopravy představují Uber nebo nějaká taxislužba (např. City Taxi Brno, tel. +420 777 014 004). Krátká jízda z autobusového nádraží "Grand" (kam přijíždí většina autobusů RegioJetu a FlixBusu) k budově konference / hotelu Continental je jen 1.1 km dlouhá a měla by stát asi 100-150 Kč. Když cestující nezavolá taxislužbu telefonem, ale nastoupí do vozu Taxi někde na ulici, může být cena mnohem vyšší.