• Základní informace
 • Registrace
 • Program
 • Publikace
 • Účastníci
 • Sponzoři
 • Mediální partneři
 • Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s Mezinárodní společností pro elektrochemii (ISE) si Vás dovolují pozvat na

  20. mezinárodní konferenci
  Moderní baterie, akumulátory a palivové články [ABAF 20th]

  25. - 28. srpna 2019
  Vysoké učení technické v Brně
  Antonínská 1, Brno
  Česká republika

  Doprava do Brna

  Brno má vlastní malé letiště, ale létají tam jen 2-3 lety denně ze specifických destinací (viz vlastní stránky letiště), provozované zejména společností RyanAir. Nejjednodušší a nejrychlejší spojení do Brna je přes letiště v Praze (Česká republika) nebo ve Vídni (Rakousko), případně v Bratislavě (Slovensko). Ze všech tří letišť existují pohodlné způsoby dopravy do Brna, které trvají od 2:30 hodin (z Vídně) do 3:30 hodin (z Prahy).


  Doprava z Prahy

  Vzdálenost mezi hlavním městem Prahou a Brnem je 200 km a města jsou spojena dálnicí D1. Jezdí mezi nimi velké množství vlakových a autobusových spojů.

  Jízda vlakem z pražského "Hlavního nádraží" do Brna trvá 2:30 hodin a je obsluhována dvěma společnostmi: národním dopravcem Českými dráhami (asi 30 vlaků denně) a soukromou RegioJet (asi 10 vlaků denně). Jednoduché spojení mezi pražským letištěm a Hlavním nádražím je zajišťováno autobusem Airport Express, který jezdí každých 15-30 minut a jízda trvá 30-35 minut.

  Jízda autobusem z pražského autobusového nádraží "Florenc" do Brna trvá také 2:30 hodin a většinu autobusů provozují dvě soukromé společnosti, RegioJet (asi 25 autobusů denně) a FlixBus (asi 20 autobusů denně). Cestu z letiště na Florenc mohou cestující absolvovat autobusem Airport Express na Hlavní nádraží a pak metrem, pražskou hromadnou dopravou nejdříve autobusem a pak metrem, taxislužbou (např. AAA Taxi Praha, tel. +420 222 333 222) nebo společností Uber. Každá z těchto možnosti zabere asi 40-60 minut.


  Doprava z Vídně (Rakousko)

  Vzdálenost mezi Vídní a Brnem je 135 km a protože jsou obě země v EU Schengenském prostoru, nejsou na cestě žádné pravidelné hraniční kontroly. Nejjednodušší spojení do Brna je autobusy, které jezdí přímo z Vídeňského letiště "Schwechat" do centra Brna za 2:30 hodiny. Autobusy jsou opět provozovány společnostmi RegioJet (6 přímých autobusů denně) a FlixBus (2 přímé autobusy a 2 autobusy s přestupem denně). Jízda vlakem z vídeňského nádraží do Brna trvá jen 1:30 hodiny a je provozována Českými dráhami (asi 15 vlaků denně) a společností RegioJet (4 vlaky denně), ale cestující se napřed musí dopravit lokálním vlakem z vídeňského letiště na hlavní nádraží (15 minutová jízda, každých 30 minut).


  Doprava z Bratislavy (Slovensko)

  Vzdálenost mezi Bratislavou a Brnem je 130 km, města jsou spojena dálnicí a po cestě také nejsou žádné hraniční kontroly. Jízda autobusem trvá 1:45 hodiny a je opět provozována společnostmi FlixBus (asi 10 autobusů denně) a RegioJet (4 autobusy denně). Jízda vlakem trvá jen 1:20 hodiny a je zase provozována Českými dráhami (asi 15 vlaků denně) a společností RegioJet (4 vlaky denně). V obou případech se musí cestující napřed dopravit z letiště do centra Bratislavskou MHD - autobusem číslo 61 (25 minutová jízda, každých 20 minut), taxislužbou (např. Fun Taxi) nebo společností Uber.


  Doprava v Brně

  Městská hromadná doprava v Brně zahrnuje tramvaje, autobusy a trolejbusy a je v provozu 24 hodin denně. Krátká jízda (do 20 minut) stojí 20 Kč, dlouhá jízda (do 75 minut) stojí 29 CZK. Cestující si musí zakoupit lístek na MHD v automatu nebo kiosku ještě před nástupem do vozidla a jsou povinni jej označit ihned po nástupu. Případně mohou lístek koupit zasláním SMS zprávy z mobilního telefonu na číslo 90206 - text "BRNO20" zakoupí lístek za 20 Kč, text "BRNO" zakoupí lístek za 29 Kč.

  Cestující, kteří přijedou do Brna autobusem (na autobusové nádraží "Grand") mohou jet tramvají číslo 1 ze zastávky "Brno Hlavní nádraží" (směr Řečkovice), vystoupit po 2 zastávkách na zastávce "Moravské náměstí", přes park dojít na "Kounicovu" a pak k hotelu Continental (400 m), nebo vystoupit až po 3 zastávkách na zastávce "Antonínská", vydat se touto ulicí vzhůru a dojít k budově rektorátu, kde se bude konference konat (300 m). Pro ty, co do Brna přijedou vlakem, je situace složitější, protože brněnské Hlavní nádraží prochází rekonstrukcí a tak vlaky zastavují na zastávce "Brno Dolní nádraží". Z ní se cestující musí dostat právě na Hlavní nádraží a to buď pěšky (1 km) nebo autobusem číslo 61. Z Hlavního nádraží pak budou pokračovat opět tramvají číslo 1.

  Společnost Uber v Brně nefunguje, tak mohou cestující použít taxislužbu (např. City Taxi Brno, tel. +420 777 014 004). Krátká jízda z autobusového nádraží "Grand" (kam přijíždí většina autobusů RegioJetu a FlixBusu) k budově konference / hotelu Continental je jen 1.1 km dlouhá a měla by stát asi 100-150 Kč. Vzdálenost ze zastávky "Brno Dolní nádraží" k budově konference / hotelu Continental je asi 3 km a levné taxi by mělo stát 150-200 Kč. Když cestující nezavolá taxislužbu telefonem, ale nastoupí do vozu Taxi někde na ulici, může být cena mnohem vyšší.