• Základní informace
 • Registrace
 • Program
 • Publikace
 • Účastníci
 • Sponzoři
 • Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s Mezinárodní společností pro elektrochemii (ISE) si Vás dovolují pozvat na

  23. mezinárodní konferenci
  Moderní baterie, akumulátory a palivové články [ABAF 23]

  21. - 24. srpna 2022
  Vysoké učení technické v Brně
  Technická 12, Brno
  Česká republika

  Místo konání

  Z důvodu renovačních prací v tradičních prostorech konference v budově rektorátu a v důsledku opatření proti epidemii COVID-19 se konference i v roce 2022 bude konat v Aule profesora Braunera Vysokého Učení Technického (VUT) v Brně, České republice. Registrace a konferenční výbory se budou nacházet na tom stejném místě:

  Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií
  Vysoké učení technické v Brně
  Technická 12
  616 00 Brno
  Česká republika


  Každý den konference bude před začátkem denního programu zajištěna doprava z hotelu Continental na místo konference a na konci dne zpět. Vzdálenost činí 5 km a jízda trvá v závislosti na dopravní situaci 10 až 15 minut. Pokud byste přijeli autem, parkoviště se nachází přímo před aulou.  V případě, že byste se na místo konference potřebovali dostat městskou hromadnou dopravou, autobusová zastávka "Podnikatelská" je jen 3 minuty (190 m) daleko, případně tramvajová zastávka "Technologický park" je 9 minut (650 m) daleko. Spojení v závislosti na startovním místě můžete nalézt zde.


  Brno

  Brno je druhé největší město v České republice, největší moravské město a historické hlavní město Markrabství moravského. Město leží na soutoku řek Svratky a Svitavy a má asi 400 000 obyvatel. Je sídlem důležitých státních institucí, např. ústavního soudu, nejvyššího soudu, ombudsmana nebo úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Brno je také významným vzdělávacím centrem s 34 fakultami patřícími pod 14 škol univerzitního typu.

  Město je známé svými výstavami a veletrhy a patří mezi největší výstavní centra v Evropě. V Brně také probíhají motocyklové a automobilové závody na Masarykově okruhu, mezi kterými je nejvýznamější Grand Prix České Republiky, součást seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů. Mezi nejnavštěvovanější památky patří hrad a pevnost Špilberk a katedrála svatého Petra a Pavla na vršku Petrov, dvě středověké budovy utvářející charakteristické panorama města, které jsou také tradičními symboly Brna.