• Základní informace
 • Registrace
 • Program
 • Publikace
 • Účastníci
 • Sponzoři
 • Mediální partneři
 • Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně ve spolupráci s Mezinárodní společností pro elektrochemii (ISE) si Vás dovolují pozvat na

  20. mezinárodní konferenci
  Moderní baterie, akumulátory a palivové články [ABAF 20th]

  25. - 28. srpna 2019
  Vysoké učení technické v Brně
  Antonínská 1, Brno
  Česká republika

  Místo konání

  Konference ABAF se bude konat v budově rektorátu Vysokého Učení Technického (VUT) v Brně, České republice. Registrace a konferenční výbory se budou nacházet na tom stejném místě:

  Rektorát VUT Brno
  Antonínská 1
  601 90 Brno
  Česká republika


  Místo se nachází v těsné blízkosti centra města - brněnské centrální náměstí "Náměstí Svobody" je vzdálené jen 12 minut chůze (900 m). Tramvajové zastávky "Antonínská" a "Moravské náměstí" jsou jen 4-6 minut daleko a Hotel Continental, kde mnoho účastníků konference během svého pobytu v Brně bydlí, je vzdálený jen 2 minuty (150 m).


  Brno

  Brno je druhé největší město v České republice, největší moravské město a historické hlavní město Markrabství moravského. Město leží na soutoku řek Svratky a Svitavy a má asi 400 000 obyvatel. Je sídlem důležitých státních institucí, např. ústavního soudu, nejvyššího soudu, ombudsmana nebo úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Brno je také významným vzdělávacím centrem s 34 fakultami patřícími pod 14 škol univerzitního typu.

  Město je známé svými výstavami a veletrhy a patří mezi největší výstavní centra v Evropě. V Brně také probíhají motocyklové a automobilové závody na Masarykově okruhu, mezi kterými je nejvýznamější Grand Prix České Republiky, součást seriálu Mistrovství světa silničních motocyklů. Mezi nejnavštěvovanější památky patří hrad a pevnost Špilberk a katedrála svatého Petra a Pavla na vršku Petrov, dvě středověké budovy utvářející charakteristické panorama města, které jsou také tradičními symboly Brna.